Kur pasioni kthehet në festë e tortë ditëlindjeje

Nëse fëmija juaj ka një pasion, atëherë data e ditëlindjes është dita më e mirë për t’i bërë një dhuratë në lidhje me të. Aviori gjithmonë ka pasur pasion kuajt dhe kalërimin, ndaj ditëlindja e tij ishte pikërisht me këtë temë.

më shumë

1111

Një rrugëtim përvjetori mes dashurisë dhe trëndafilave

Dy veta, emocione, dedikime dhe një ambient ku dashuria mbizotëron. Çfarë i duhet më tepër një çifti për të festuar një nga datat më të rëndësishme, atë të përvjetorit..

më shumë

cover-2

Mirë se vini në 1-vjetorin e Alis!

Mirë se erdhët në kopshtin magjik të Alis! Sot këtu dominon ngjyra roz, sepse princesha e vogël feston ditëlindjen e parë..

më shumë

cov

Në kopshtin e Davidit, për të festuar ditëlindjen e tij të parë

Një ide krejtësisht e re për ditëlindjen e Davidit. Kopshti që u shndërrua në temën e një feste në fshat me element të ndërthurur country, mirëpriste të ftuarit e ditëlindjes së parë të Davidit.

më shumë

cov

Të gjitha detajet e martesës unike të nipit të Alfred Moisiut, që ish-Presidenti e celebroi vetë

Nuk është diçka që i ndodh kujtdo, që martesën t’ia celebrojë gjyshi dhe nuk është gjithashtu e zakontë që gjyshi të jetë ish-President, por Endi e pati këtë mundësi që ia bëri edhe më unike ditën e dasmës me të dashurën e zemrës, Rominën.

më shumë

cov-web2

Të gjitha fotot nga Padam, mos humbisni asnjë detaj nga personazhet VIP dhe dekori i mbrëmjes që do kujtohet gjatë.

Padam, teksa rihapte dyert me një koncept të ri, ishte një kod për të mbledhur në një vend gjithë personazhet e njohur të artit, televizionit dhe medias në Shqipëri.

më shumë

cov

Një celebrim martesor ndryshe nga të tjerët, mes trëndafilash rozë

Një ceremoni ndryshe nga të tjerat, mes ngjyrave pastel, trëndafilave rozë, simetrisë së pagabueshme, e sigurisht dashurisë. Këtë zgjodhën për ditën më të rëndësishme të jetës së tyre Ira dhe Ledio.

më shumë

cov

Një 70 vjetor i veçantë për të atin e Bleonës

Ajo e ka shprehur shumë kohë më parë që për të atin ka një adhurim të veçantë. Tani që vitet kalojnë dhe ai feston përvjetore, dashuria e saj sa vjen dhe shtohet. Ndaj në këtë 70 vjetor, Bleona i ka përgatitur një festë surprizë të atit

më shumë

15-bleona

Blendi Fevziu, festë romantike për ditëlindjen e bashkëshortes, surpriza dhe të ftuarit specialë

Jashtë kostumit televiziv dhe jashtë skenarit të studios, mbrëmja e së martës për Blendi Fevziun ka pasur një skenar të ri.

më shumë

14-blendi

Nё thellёsinё e detit me Dardanin dhe Ariel-in

Merr frymё thellё dhe zhytesh nё thellёsi. Hap sytё dhe njё tabelё tё orienton se pak metra mё larg zhvillohet festa e ditёlindjes sё parё tё Dardanit.

më shumë

13-dardani

Ekskluzive/ Grimieri i Kim Kardashian feston ditëlindjen në Shqipëri, detajet e festës surprizë

Ndoshta ju duket e pabesueshme, por Ariel Tejada, grimieri i preferuar i familjes Kardashian, është në Tiranë prej disa ditësh.

më shumë

12-grimier-k

Tek ferma e Noas ka festё

Festat nё natyrё janё zgjidhja ideale, sidomos kur kanё temё farmёn me kafshёt e vёrteta dhe njё vogёlushe tё dashuruar me natyrёn.

më shumë

11-noa

Princi që u bë 10 vjeç

Festa e 10-vjetorit të Erdit ishte e frymëzuar nga pallatet mbretërore. Ai, si një princ i vërtetë u gjend mes sallës dhe të ftuarve që ishin mbledhur posaçërisht për të.

më shumë

9-10

Ditëlindja e nxjerrë nga “Star Wars”

Frymëzuar nga Star Wars…

më shumë

8-star

Alesia Noka, një ditë, të gjitha ëndrrat do të bëhen modë

Endrrat mund të bëhen realitet…

më shumë

7-alesia-noka

Arilena Ara: 2016-a, bekimi im!

Me siguri duke dëgjuar fishekzjarrët në sekondat e para të këtij viti, Arilena Ara ka kaluar nëpër mend ngjarjet e rëndësishme që e presin gjatë tij.

më shumë

6-arilena-ara

Besi dhe Xhensila, të dashuruar në çdo kohë

Në simpatinë për çiftet e njohur, një dhe një, nuk bëjnë gjithmonë dy. Në rastin e tyre, bëjnë më shumë.

më shumë

5-besi-xhensila

Irena Kita, si të bëhesh e njohur

Nëse ke qenë në gjumë Borëbardhe për ca kohë, zgjimi do ishte plot surpriza

më shumë

4-si-te-behesh-e-famshme

Dasmë nën shiun e trëndafilave

kurorëzim martese në maj…

më shumë

3-stuhi-trendafilash

Çelja mes lulesh e restorantit më të ri në kryeqytet

Mes luleve…

më shumë

2-celja-mes-lulesh

Çdo festë një ide!

Zgjidh Class AV

më shumë

1-cdo-feste

Ditëlindja e 9-të, kalimi nga festat “baby” në “glitter party”

Dëshira të realizuara nën pluhurin e zanave

më shumë

cov

Një mbrëmje për të nisur ëndrrën me shtratin Dux

Prezantimi i shtratit të luksit

më shumë

cov

20 vite mes trëndafilash

Mosha më e bukur

më shumë

cov

Të hedhësh “gjurmët” nën kujdesin e Class.

Një event plot ngjyra

më shumë

cov

Celebrimi i dasmës suaj me Class AV.

Detajet dhe dekoret e ceremonisë

më shumë

cov

Elia feston njëvjetorin mes fluturash

Ato ishin kudo

më shumë

cov

Ditëlindja e parë, bëheni të mos harrohet kurrë

Ngjyra rozë nuk del asnjëherë nga moda kur bëhet fjalë për organizime festash dhe ditëlindjesh, aq më tepër për një ditëlindje si të Aislinn, që festonte vitin e saj të parë.

më shumë

co

Ëndrrat marrin jetë edhe në lulishten e shtëpisë suaj.

Shikoni si…

më shumë

cov

Ditëlindja e Erës dhe detajet e festës nga Class Events

detaje për të mos u humbur …

më shumë

cov

Class AV organizon eventin e 25-vjetorit të Agna Group

Mbrëmje Gala

më shumë

cov

Dukesha si shtatzënë ditën e dasmës, por nuk dua t’ia di.

Këtë gotë ta pimë për barkun e fryrë

më shumë

cov3

Unaza që duhet të zgjedhësh në varësi të shenjës

Po ti çfarë shenje je?

më shumë

cov2

Dikush guxon shumë dhe thyen traditën… Fustani i nusërisë nuk është më ai që njihni

Tani është i zi

më shumë

cov

Gjej shpirtin italian në Tiranë

Marka e njohur e cantave Carpisa tani mberrin me afer jush ne nje dyqan ne rrugen Myslym Shyri…Te shtunen mos mungoni per te perfituar 20 per qind ulje cmimesh.

më shumë

cov carpisa

Kur dasma përrallore ka vetëm një të ftuar …

Fotografin…

më shumë

perralle

Ditëlindje në ditën e Shën Valentinit

Ditëlindja e parë

më shumë

hana cov

Class Make Up sugjeron: 20 modele flokësh për dasmën tuaj.

Fijet e fantazisë

më shumë

make up

Disa nga pyetjet më të rendësishme që duhet t’i bësh planifikuesit të dasmës tënde.

Nuk do të lënë të zgjedhësh gabim

më shumë

planif cov

Në prag të martesës? Ja disa gjërat që nuk duhet t’i harrosh!

Këshilla jete, në fillim të një faze të re të saj

më shumë

zemer

David 1 vjeç, festa e ditëlindjes së parë !

Përsëri Class AV solli një festë të personalizuar dhe çdo detaj i menduar me kujdes. Ja ku po ju sjellim disa detaje nga ky organizimi.

më shumë

dav

Do pagëzoni fëmijën? Disa ide rreth këtij organizimi.

“Rilindja” e fëmijës suaj

më shumë

pagezim

Kur lulet e para çelin bashkë me dasmën tënde!

Aromë pranvere në ditën tuaj më të rëndësishme.

më shumë

dasem

Kur princeshat mbushin 1 vjeç, të gjitha detajet e festës së Mias!

E gjithë festa u mendua si një “Winter Wonderland” ku të mblidheshin bashkë bardhësia e akullit, flokët e borës, vargje kristalesh, Mbretëresha e Dëborës… dhe çdo gjë tjetër për të imituar sa më mirë dimrin më gjithë bukurinë e tij. Doni të dini sesi u realizua e gjithë kjo?! Lexojeni deri në fund.

më shumë

mia cov

Festat e fundvitit me kolegët e punës? Ja si mund t’i organizoni.

Në prag  të festave…

më shumë

corp

Si të grimoheni për festat e fundvitit? Class Make up këshillon!

Make up vezullues

më shumë

c22

Si të sillni ndryshe 15-vjetorin e fëmijës tuaj?  Ide kreative nga Class!

Momente të gëzueshme me familjen dhe me shoqërinë.

më shumë

15vjet

Magjia e vjeshtës, mbështjellë në dasmën tuaj!

Class vazhdon të befasojë në detaje unike…

më shumë

cover

Një shtëpi plot drita për festa? Ide për të zbukuruar çdo cep të saj!

Ndizeni shpirtin e festave…

më shumë

shtepia

Dekori për një ditë të paharrueshme

Frymëzime për ditën e madhe

më shumë

dek

Java orientale në Pierre Cardin, detajet e dekorit nga Class AV!

Class by Alketa Vejsiu organizon evente korporate të llojeve të ndryshme, duke marrë përsipër shërbimet nga A te ZH, kreativitet, planifikim, dekorim,  PR & komunikim, menaxhim duke përfshirë edhe  koordinimin e  stafit dhe të  materialeve.

më shumë

cover1

Dasmë në dimër? Arsyet për mos t’i thënë jo!

Kur grimi dhe torta nuk shkrin…

më shumë

cover

Po planifikoni dasmën gjatë festave të fundvitit?! Ju ndihmojmë me disa ide

Është koha më e mrekullueshme e vitit për një martesë përrallore!

Ja disa detaje për t’u ndalur.

më shumë

cover

20 ide për të festuar 30-vjetorin

Nuk ke pse të vajtosh kur u thua “lamtumirë” të 30-ave!

më shumë

30

Një dasmë Country Chic në kodrat e Tiranës. Ja si mund të realizohet

Olta dhe Besi, kishin vetëm një ide të qartë mes shumë dilemash që dasmën e donin në ajër të pastër dhe mes gjelbërimit. Ekipi i Class by AV nisi punën për të konkretizuar gjithçka.

më shumë

co

Class photography, kur vjeshta ndërton dekorin

Kujtime të arta

më shumë

f

1 vjetori i fëmijës tuaj? Ide nga Class by Alketa Vejsiu

1 vjetori i fëmijës tuaj, përveçse një emocion i papërshkrueshëm, është edhe përgjegjësi që çdo gjë të jetë e organizuar në mënyrë perfekte. Do jetë një ndër kujtimet e para që ju si prindër gjithashtu edhe fëmijët do kujtojnë gjithmonë. Jeni konfuz dhe keni ide të paqarta? Ja ku po ju kthjellojmë me disa ide konkrete.

më shumë

da

Sixhadet persiane, një mit që pasi e prek, e adhuron më shumë

Mund ta vërtetoni në Javën Orientale të Pierre Cardin.

më shumë

ttapet

Party suprizë për ditëlindje? Rregulli i artë: Mbani gjithçka të fshehtë!

Kujtdo  i pëlqen surpriza. Nëse jeni duke planifikuar një festë për ditëlindjen e një mikeshe ose një të afërmi, ju duhet të filloni të pajiseni me disa nga idetë më efektive për të arritur një fund  suprizues dhe  të paharrueshëm.

 

më shumë

p1

Një buqetë për nuset e vjeshtës

Ngjyrat mbizotëruese të vjeshtës mund të ndërthuren shumë mirë në buqetë e nuses

 

më shumë

f1

2 Fjalë nga Alketa: Si të përzgjidhni ngjyrat e dasmës suaj?

Tematika e ngjyrës për dasmës tuaj ka fuqi të krijojë atmosferën që ju dëshironi, prandaj zgjidhni me mençuri.

 

më shumë

2

Si të realizoni një album me fotografitë e dasmës

Class Photography- sepse fotografitë e dasmës janë kujtimi më i bukur

 

më shumë

_MG_6930

10 gjëra që nuk duhen harruar në dasmën tuaj

Në ditë më të rëndësishme, ja cilat janë gjërat më të rëndësishme

 

më shumë

perw

Këshilla bukurie që çdo vajzë duhet t’i dijë para dasmës

Doni të dukeni e mrekullueshme, e freskët në ditën e dasmës tuaj? Ja disa këshilla që duhet të ndiqni.

 

më shumë

perweb

Fabiola dhe Arbri, një baby shower në pritje të fëmijës së parë

Dëshira jonë për të festuar nuk kënaqet me festat e kalendarit sipas taditës tonë dhe festa më e fundit që kemi huazuar është pikërisht  baby shower.

 

më shumë

perweb

Ja çfarë duhet të dini nëse po mendoni për festën e fëmijës tuaj. Alketa këshillon

Jeni në prag të festës së ditëlindjes  së fëmijës tuaj dhe keni një mori idesh që ju ngatërrohen nëpër mendje?

 

më shumë

perweb2

Si të organizoni një martesë spektakolare në pranverë!

Pranvera është një stinë e mrekullueshme për të organizuar martesën. Çelja e luleve, dielli i ngrohtë dhe freskia e ajrit janë elementët e duhur për të nisur jetën si një çift i martuar.

më shumë

media3

Detajet, sa chic!

Parisi është kryeqyteti  i dashurisë, karakterizuar nga atmosfera sensuale, romantike, kultura bohemiane, i mirënjohur për stilin Art Noveau, shik dhe elegant. Nëse jeni duke planifikuar dasmën tuaj dhe keni menduar të

më shumë

media-1

Anjeza Shahini publikon fotot e dasmës

Asgjë nuk u mësua për ceremoninë e martesës së këngëtares shqiptare Anjeza Shahini me diplomatin anglez Paul Edward Conolly, më 7 shtator, vetëm kur vendosi ajo vetë.

më shumë

media2

.